| 1 | Mátyus Vilmos NótáiWritten-By – Mátyus Vilmos |
| 2 | Hozzám Nem Jár Senki |
| 3 | Igaz Szívű Szerető |
| 4 | Alig Tudok Élni |
| 5 | Álom |
| 6 | Farkas Sándor BalladájaWritten-By – Farkas Sándor |
| 7 | Sír A Szemem |
| 8 | Apám Kapujába |
| 9 | Van Még Legény |
| 10 | A Babám Karjában |
Élőben először széki lassút hallottam énekelni egy néhány évvel ezelőtti koncerten. Nem történt semmi különös, csak a kés megállt a levegőben. Utánaböngészve látható, hogy szerepelt ő már ’98-tól kezdődően a „Táncháztalálkozó”, „Új élő Népzene”, „Táncház- Népzene” kiadványokon moldvai, gyimesi, széki, mezőségi dalokkal. Az akkori felvételeket hallgatva is feltűnik hangjának elemi ereje, előadásmódjának bensőséges szépsége. Most végre – a Hagyományok Házának és az Etnofon Kiadónak köszönhetően – megjelenhet első saját CD-je „Mondanék én valamit...” címmel. Meglepett a felkérése, hogy legyek a zenei rendezője. Mégiscsak énekes, hogy jövök én ahhoz! Végül, nem hogy nem bántam meg, sőt. Nagyon nagy öröm volt a közös munka, mert ritka az ennyire felkészült, határozott, tudatos előadó, aki egyszersmind fogékony a „külső fül” ötleteire is.
Ha mottót kellene választanom, kiknek ajánlom lemezét, talán Kós Károlyt idézném: „azoknak, akik magyarok, és a szépet is magyarul szeretik”. Kedves hallgatók, így végül Önökön a sor. Figyeljenek jól arra, amit Nóri „mond”, mert érdemes. Nekem elhihetik. – Mohácsy Albert